Haber Detayı
07 Mart 2021 - Pazar 07:41 Bu haber 1323 kez okundu
 
BUKALEMUN İNSANLARIN ÖZELLİKLERİ...
Ardahan kamuoyu, son günlerde şehirde herkesin yaka silktiği ve uzak durmaya çalıştığı bukalemun insanların yalan ve iftiralarıyla şerefli ve onurlu insanlara yapılan saldırılarla istemeyerekte olsa yüzleşmiş oldu.
GÜNDEM Haberi
BUKALEMUN İNSANLARIN ÖZELLİKLERİ...

Hemde bunu yapanların bilinçli bir şekilde bile bile yalan söyleyerek toplumu kandırıp, kişisel çıkar ve menfaatleri için girdikleri farklı kılık ve kıyafetin arkasına sığınarak yapmaktalar..
Cahil ve Eğitimsiz olan bu kişilere inanıp bunların peşinden giden insanların varlığı hiçte az değil, çünkü okumayan,sorgulamayan ve eleştirmeyen beyinlerin olduğu bu ortamda bu insanlar kendi söylediği yalanına kendisi de inanmaya başladığı için toplumu da bu yönde manipüle etmeye başlamışlar.
Allah bir kimseye kişisel çıkar ve menfaat temin etme yolunda yalan ve iftirayla süren bir hayat nasip eylemesin,eğer bazı insanlar böyle bir yaşantıyı kendine bir kazanç kapısı yapmışsa o insanlardan çevreye ve topluma her türlü pislik ve zarar gelir.
Çevreye bakıyorum da bu sıfatlara sahip insan sayısı azımsanmayacak kadar var.Bu kişiler bu yalan ve iftiracı kimlikleriyle bu toplumda itibar görmeye başlamışsa,yalanları ile topluma yön verip oradan kişisel çıkar ve menfaatler elde etmeye çalışıp, şerefli ve onurlu insanlara iftira ve çamur atarak bu toplumun karşısında yüzü kızarmadan pişkin pişkin sırıtıp yaşamaya devam ediyor ve toplumdan bir tepki almıyorsa orada doğrulara ulaşmak çok zordur.
Bu kişilerin bukalemunlar gibi girmediği kılık,şekil kalmadığı halde bu topluma göstermedikleri gerçek yüzlerinin nasıl bir tahribata neden olduğunu göremeyen insanların bu kişi ve şahısların gerçek yüzünü gördüğü halde kendilerine zarar verir korkusuyla sessiz kalıyorsa orada doğrularla yüzleşmenin mümkün olmadığına tanık olursunuz.
Bu, bukalemun kılıklı adamlar bu topluma istediği gibi ayar verip toplumu yönlendirmeye başlamışlarsa orada ahlaki bir çöküntünün başladığını görmeye başlarsınız, çıkar ve menfaat ilişkilerinin öncelikli kazanımlar arasında olduğunu da yaşar görürsünüz.
İlkesiz ve onursuz bir hayatı kendine rehber edinmiş kişilerin bu topluma yön ve ayar vermeye çalışırken burada medyayı kullanıyorsa asıl büyük tehlike burada başlıyor demektir. Bu kişiler bu medya gücü aracılığıyla her türlü dezenformasyon ve bilgi kirliliğiyle toplumu istediği gibi yönlendirmeye başlarlar ve burada kendi kişisel çıkar ve menfaatleri için Şerefli ve Onurlu yaşam sürmeyi kendine şiar edinmiş insanlara her türlü iftirayı atıp onları itibarsızlaştırmaya çalışırlar ve toplum asla bunun farkına varamaz çünkü bu toplumda bukalemun özelliklere sahip insan sayısı hayli fazla olduğu için bunu görmemiz biraz zaman alır.
Son günlerde bizlerin yazı ve haberlerinden rahatsız olan ve bir yerlere şirin gözükmek için ve oralardan menfaat temin etmek için ilkesiz ve onursuzca yaşadığı bu hayatı kendi çıkar ve menfaatine çevirmeye çalışan bu bukalemun tipler bu yolu benimsediği için ve talimat aldıkları yerlerin istekleri üzerine insanların şeref ve haysiyetine kurguladıkları yalanlarıyla leke sürmeye çalışıyor ve bu toplum olan bitene tepkisiz kalarak yaşanan gelişmeleri izliyor.
Ardahan'da maalesef böyle insanların var olduğunu ve geçmişte kandırdıkları insanların sayesinde elde ettikleri gücü şimdi ranta çevirmek için nasıl çırpındıklarını ve o cahil cesaretleriyle hiçbirşey yokmuş gibi pervasızca yalanlar söyleyerek,iftiralar atarak kendi durumunu pekiştirmeye ve rahatsız oldukları kişileri karalayarak toplumda itibarsızlaştırmaya çalışmaktalar.
Bunlar kim diye soracak olursanız az çok herkes bu kişileri tahmin edebiliyor,bu kıblesi belli olmayan kişiler her insana ayrı ayrı mesaj verip, yeri gelip sağcılarla iş tutup,yeri gelip solcularla iş tutup,yeri gelip islamcı kesimle iş tutup, bu kılıktan kılığa girmeyi öncelik olarak gören bu kişilerin bu toplumda kurdukları bu kumpas düzeneğiyle insanlarla çok iyi iletişim kurabiliyorlar, çünkü böyle tiplerde onurlu bir yaşam, omurgalı bir duruş, insani bir duruş,bir kimlik problemi olmadığı için bunları yokuşa da sürseniz,yenişe de sürseniz bunlar için hiçbir sakıncası yoktur.Bunlar için önemli olan para ve çıkarlarının önceliğidir, bunlar bu işi yaparken üzülmezler çünkü artık pişkinleşmişlerdir ve bu kişiler attıkları iftiraları ve yalanı kendilerine rehber edinmiştir ve sizin bunlardan başka birşey beklemeniz hayal olur.
Ardahan'ın en büyük problemi bu yapının kendisini sağlam bir şekilde konumlandırmasıdır ve bu ilin neden bir arpa boyu yol alamadığının da göstergesidir.
Bukalemun bir hayvanın adıdır bunun özelliği renkten renge girip ortama uyum sağlamasıdır.
Ardahan'da da bukalemun insanların varlığı bilinen bir durum olduğu için bu yaşanan gelişmeler nedeniyle var olan sıkıntıyı da ortaya koymaktadır.
Toplum olan biten bu gelişmeleri sorgulamak üzere masaya yatırmalı ve o ilin geleceğini etkileyecek bu bukalemun tiplerden kendini arındırmalı.
Yoksa Ardahan'da sağlıklı bir yapının ortaya çıkması çok zor olur.
Zafer Tahiroğlu
Kaynak: Editör:
Etiketler: BUKALEMUN, İNSANLARIN, ÖZELLİKLERİ...,
Yorumlar
Haber Yazılımı