Haber Detayı
31 Ekim 2018 - Çarşamba 08:20 Bu haber 2126 kez okundu
 
Göle'de AK Parti'yi zora sokacak CHP-HDP ittifakı'mı geliyor?
Göle'de seçimler öncesi partiler aday belirlemeye henüz başlamamış durumda iken dengeleri değiştirecek bir gelişme ortaya çıktı,artık AK Parti'nin bu sefer Göle'de seçimi çantada keklik rahat alabileceği bir durumda olmayacağını,bu gelişme karşısında artık zorlanacağı bir haber dün bana ulaştı.
GÜNDEM Haberi
Göle'de AK Parti'yi zora sokacak CHP-HDP ittifakı'mı geliyor?

Haber şu,Göle'de CHP ve HDP ortak çatı aday üzerinde anlaşmak üzere fikir birliğine varmış durumdalar,ortak adayında Eczacı Özgür Tanış olduğu ve çok yakında Tanış'ın Ankara'ya CHP Genel Merkezine çağrılıp adaylık sürecinin başlatılacağı bilgisini dün görüştüğüm kişiler bana anlattı.

 

Özgür Tanış'ı tanımıyorum ama babası samimi dostumdur,Özgür Tanış'ın Göle'de gerek gençlik ile ilişkisi,gerekse köylü vatandaşlarla kurduğu güzel ilişki onu Göle'de güçlü bir konuma getirmiş durumda.Eğer bahsi geçen gelişme doğru ve ittifak gerçekleşir seçime bu haliyle Özgür Tanış ile gidilirse AK Parti'nin adayı olarak kesin olarak gözüken Abdurrahim Karakoç'un işinin hiçte kolay olmayacağını söylemekte bir beis görmüyorum.

 

Göle'de bu seçimde kıran kıran'a bir yarış olacak ipi kim göğüsler derseniz ona Göle halkı karar verecektir.Millet'in bu seçimde nasıl bir tutum belirleyeceğini bilemiyoruz.Dün görüştüğüm HDP'li bir siyasetçi ortak çatı adayının Özgür Tanış olduğunu belirtti,ama CHP kanadı bu konuda ne düşünüyor onlarında bir açıklama yapması gerekiyor.

 

Eğer bu ittifak doğru ise bahsettiğimiz gelişme AK Parti'nin çok zorlanacağı anlamına geliyor,yok CHP kanadı böyle bir oluşum yok biz HDP ile ittifak içerisinde olmayı düşünmüyoruz kendimizin belirleyeceği bir aday ile seçime gideceğiz derlerse o zaman durum değişir ve Göle'de AK Parti rahat bir seçim almış olur.

 

Ardahan'da AK Parti'nin il danışma kurulu toplantısında konuşma yapıp CHP ve HDP'lilere ağır ithamlarda bulunan Milletvekili Orhan Atalay'ın bu çıkışı Göle'de böyle bir ittifakın önünü açarmı derseniz diye sorulacak olunursa,dün görüştüğüm CHP ve HDP'liler Atalay'a ateş püskürüyorlar ve çok kızgın bir haldeler,Atalay'ın bu çıkışı bu ittifakın oluşmasına artık bu sözlerden sonra tuz-biber olabilir diye düşünmeye başladım.

 

Göle bu gelişmeler eşiğinde bu seçime bıçak sırtında gidecek ve çok şey değişecek gibi gözükmektedir.

 

Eğer bahsedilen ittifak olmaz her parti kendi adayı ile seçime giderse AK Parti'nin adayı büyük bir farkla seçimde ipi göğüsler,çünkü Göle'de durum böyle kimsenin bu gerçeği inkar etme durumu yok.

 

Göle'de böyle bir ittifak olursa,Ardahan'da da olabilir mi diye artık sormak zamanı.

 

Göle CHP'nin bu konuda bir açıklama yapmasını bekliyorum.

 

Göle için şimdilik değerlendirmemiz bunlar.

 

Zafer Tahiroğlu

Kaynak: Editör:
Etiketler: Göle'de, AK, Parti'yi, zora, sokacak, CHP-HDP, ittifakı'mı, geliyor?,
Yorumlar
Haber Yazılımı