Haber Detayı
07 Temmuz 2019 - Pazar 10:57 Bu haber 4094 kez okundu
 
Göle Durançam Köyü HES Barajı nedeniyle perişan durumda
Göle ilçesine bağlı Durançam (Hımısker) köyünde yapımı devam eden HES Barajı nedeniyle köylüler çok büyük bir sıkıntı içerisinde işte o köyden bir vatandaşın isyanı.
GÜNDEM Haberi
Göle Durançam Köyü HES Barajı nedeniyle perişan durumda

Ardahan ili göle ilçesi köprülü beldesi mahallelerinden DURANÇAM halkı çevresi perişan Bir haldedir
.
Ne yazıkki durançam yine siyasilerin kurbanı olmuştur .31 mart seçimlerınden önce verilen hiç bir söz yerine getirilmemiştir.

Seçimden önce baraj için yöremizin saygın siyasileri yine bizi aldatmış verdiği vaatleri unutmuştur .

Saygı değer durançam halki 20 metre genişliğinde ki 10 metre derinliğindeki kazılan köyümüzün etrafındaki bu kazılar can ve mal güvenliğimizi hiçe sayarak bırakılıp yapıcı yüklenici firma kaçmıştır .

Ve bu firma kanundan doğan haklarını kullanarak iş fesini istemiştir .

Bizler bu barajın sulama amaçlı olduğunu bilirken bu baraj hidro elektirik baraji olduğu anlaşılmıştır.

31 Mart seçimlerinden önce 39 milyon bu baraj için 24 dsi bölge müdürlüğüne yatırdıkları haziranda köylü hakkını alacak diyerek bizler yine kandırıldık.

bizi bu şekilde kandıran yine siyasilerdir .

Cesareti olan yerel basın festivalerden sonra durançama gidip bu kanun dışı adalet dışı olayı neden halkımıza sunmadı buda bir başka olay tabiki herkesin hakkıdır eğlenmek burda seçilmiş insanlara sesleniyorum vicdanınız rahatmı yediğiniz içtiğiniz helalmi bu köyün halini neden görmezden geliyorsunuz

bu kazılan yerlerde bir köylümüz ölürse sizler yatağınızda nasıl rahat uyuyorsunuz .

Ey durançam halkı sesiz kalmayın

Halkınızı arayın çünkü bizim dedemizin dedesi bu köyde öldü dedemiz bu köyda öldü bizlerde bu köyde ebediyete gideceğiz acaba bizleri yöneten devlet büyüklerimizin bu adaletsizlikten haberi varmi emin olunki yoktur.

Yerel basını durançama davet ediyorum gelin gözünüzle görün çekin herkes bu yolsuzluğu görsün ben göle federesyonu stk sorumlusu olarak yerel basını durançama davet edıyorum cesareti olan varsa gelsin çeksin yazsın. 
Bu bir toplum ve kul hakkı savunmadır.

köylümüzün evi yıkılıyor yaptıramıyor ahırı çöküyor yapamıyor çünkü ne olacağı belli değil dahada doğrusu insanlar huzursuz yüzde 90 küyümüz tapusuz yani muhacir olarak köyümüzü terk edeceğiz vicdanlı insanlara sesleniyorum sesiz kalmayin .
Vicdanlı siyasiler hakkımızı savunun oturduğunuz koltuklar bizim vergimizle alındı kul hakkı yemeyin

Göle _Fed stk sorumlusu Yener TAHTACI

Kaynak: Editör:
Etiketler: Göle, Durançam, Köyü, HES, Barajı, nedeniyle, perişan, durumda, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı