Haber Detayı
03 Aralık 2020 - Perşembe 07:00 Bu haber 5361 kez okundu
 
İstanbul Göle Kadın Meclisine Avrupa'da ki kadınlardan destek..
İstanbul'da ki Göle Kadın Meclisinin çalışmalarını yakınen takip eden Hollanda'da ki Türk Kadınlar Başkan Türkan Deli ile irtibata geçerek Göle YIBO da yardıma muhtaç öğrencilerin her türlü ihtiyacının karşılanması için ve okulun laboratuvarındaki eksiklikler için maddi destekte bulundular.Örnek işlere imza atan Başkan Deli yaşanan bu gelişmeler nedeniyle bu durumdan çok büyük bir memnuniyet duyduğunu belirten bir yazı kaleme aldı ve bizler aracılığıyla kamuoyuna duyurmamızı istediler. bu durumu anlatan aşağıda o açıklamayı göreceksiniz.
GÜNDEM Haberi
İstanbul Göle Kadın Meclisine Avrupa'da ki kadınlardan destek..

Gurbetçi Analar-Kadınlar Eğitim Projelerimize Destek Oluyorlar/ Oldular.

 

Bizler Toprak analarız, üretiyoruz ve paylaştırıyoruz. Doğayız bizler. Neden mi? Çünkü doğa hep verir, hep paylaşmak ve çoğalmak için çalışır. Yağmur, güneş rüzgâr. Hiçbiri kendisi için çalışmaz ve üretmez. Her zaman başkaları ve başka şeyler için ışıldar, besler ve eser…

 

Hiçbir güneş kendisi için doğmaz, hiçbir bulut kendi yağmurunda ıslanmaz. Biz duyarlı kadınlar-analar her zaman başka bedenler için besleyici yağmur olduk ve güneş olup onların ışığı olduk.
Hollanda’da yaşayan ve sosyal medyada bizlerin sıkı bir takipçisi olan, ‘’GURBETÇİ KADINLAR’ eğitim projelerimize destek oldular.

 

Göle Yatılı Bölge İlköğretim Okulu için, 23 öğrencinin giyim ve okulun  laboratuvar eksikliklerini giderip sponsor oldular.
Yüreği insan sevgisi ve insan eğitimi ile dolu olan bu koca yürekli eğitim aşıkları, ‘’Kardelenlerimize’’ 10 bin TL giyim ve 6 bin TL ise laboratuvar desteği sundular.

 

Bir insan, bir kadın, bir anne olarak, bizlerin bin bir cefa ile yürüttüğümüz eğitim çalışmalarına duyarsız kalmadılar. Gurbetçi kadınların sözcüsü Gülçin Polat, bizler ile iletişime geçerek, bizlerin yaptığı çalışmalara azda olsa katkı sunmak istediklerini dile getirdiler.

 

Bizler beraber güçlüyüz beraber varız ve bugün ellerimizi, yüreğimizi- kalbimizi her zamanınkinden daha çok açıyoruz. 

‘’Koca Yürekli Eğitim Aşıkları’’

 

TEŞEKKÜRLER… 

 

Göle Kadın Meclisi Adına

Başkan; Turkan Deli

Kaynak: Editör:
Etiketler: İstanbul, Göle, Kadın, Meclisine, Avrupa'da, ki, kadınlardan, destek..,
Yorumlar
Haber Yazılımı