Haber Detayı
26 Mart 2020 - Perşembe 10:05 Bu haber 537 kez okundu
 
Ölenin'de,Öldürenin'de Allah Dediği Bu Coğrafya da...
Dün,Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlarının görüşmeleri sonucu Koronavirüs tehlikesi nedeniyle okullar ve öğrenciler 30 Nisan'a kadar uzaktan Eğitimle yoluna devam edecekler.
GÜNDEM Haberi
Ölenin'de,Öldürenin'de Allah Dediği Bu Coğrafya da...

Oturup şöyle bir düşündüm,küçük bir virüs neler yaptı,dünya'yı ve insanlığı parmağında oynattı,dünyayı küresel bir köy haline getirdi,Müslümanlara iyi bir ders verdi,Sömürgeci Avrupa ve ABD ülkelerine haddini bildirdi,dünya üzerinde fitne ve fesatlık konusunda şımaran yahudilere haddini bildirdi. Allah(cc) kısaca her üç dinin mensuplarına haddinizi bilmezseniz yer yüzünü insanlık için cehenneme çeviririm mesajı verdi diye düşündüm.

 

Şimdi ise yaşanan bu gelişmelerden sonra İslam ülkeleri şaşkın ve perişan bir vaziyette,ama bu ülkeler bu durumdan ders çıkaracaklar mı onu süreç içerisinde yaşayıp göreceğiz.

 

İslam dünyasında Camiler kapandı kimse korkudan camilere gitmez oldu,ezanlar müminlere artık camiye gelmeyin diye okunuyor.

 

-Müslümanların kıblesi Kabe kapandı kim böyle olacağını söyleyebilirdi, kısaca Allah bizim gibi Müslümanlara evime gelmeyin sizler doğru işler yapmıyorsunuz evimde ibadet etmenizi istemiyorum dedi.Kudüs'te bulunan ve israil in işgali altında olan Mescidi Aksa da kapalı yani Allah'ın yeryüzünde biz Müslümanlar için kutsal mekanlarım dediği yerler bir Mikrobun marifetiyle insanlığa yasaklandı peki neden bunu hiç
düşündük mü?.

 

-Durum böyle iken sizler yer yüzünde bulunan ve hepsi birbirinin düşmanı olan islam ülkelerinin ve halklarının düştüğü bu zillet durumdan nasıl çıkmasını beklersinizki,Ölen'in de Allah dediği,öldürenin de Allah dediği bu coğrafyada mazlum ve masum insanlara yapılan zulmü göz göre göre destekleyen ülkelerin başında gelen İran,Suudi Arabistan,Mısır vs ülkelerin Ortadoğuda fitne ve fesadın merkezi haline gelmeleri ve bu ülkelerin batıya dalkavukluk yapmak için sıraya girdikleri aşikar ortada iken ve bu sanki büyük bir marifetmiş gibi batının kapısında kuyruğa girerken, Batınında bu işi bilerek ve bu işlere çomak sokmak için üstün gayretler gösterip bu zulmü arttırmaya gayret sarfederken Allah hem insanlığa hemde zulüm odaklarına çok büyük bir ders vererek batı dünyasına da haddini bildirdi.

 

Kısaca zulümde yolları kesişenler hep birlikte tokat yedi.

 

Bu hastalık ennihayet birgün duracak bu 3 ay sonra olur, 6 ay sonra olur ama yeryüzünde ne dünya eskisi gibi bir dünya olacak nede insanoğlu durduğu yerde kalacak.Ülkelerin ekonomileri yerle bir oldu,küresel ölçekte yine ekonomiler yerle yeksan olmaya başladı,hal ve durum böyle olunca İnsanlık tarihi boyunca hiç bir zaman böyle bir tabloyla karşılaşmayan insanoğlu artık bu durumun ortaya koyduğu gerçeklerden sonra şapkasını önüne koyarak koskocaman kainatta küçücük bir köye dönen dünya üzerinde yaptığı zulümlerin,gasp ettiği insanlığın emeklerinin,sömürdüğü ve köleleştirdiği mazlum ve mağdur milletlerin içinde bulunduğu durumu yeniden ele alıp gelecek için doğru işler yapmaya başlayacak mı? Yoksa bildiği kötülükleri devam ettirecek mi artık buna bakacağız.

 

Müslümanların bile yeryüzünde önemli ibadet merkezlerinin kapanmasına sebep olan bu gelişmelerden sonra uygulamada Müslümanların yaptığı yanlışlar ve Allah'ın hoşlanmadığı işlerle yine aynı şekilde yoluna devam etmeyeceklerini ortaya koymaları ve bu yaşananlardan sonra islam alemi olarak insanlık adına çok büyük bir ders çıkarmaları gerekiyor.

 

Yoksa, Allah(cc) yeryüzünde ne Müslümana,ne Hıristiyana,ne Yahudiye,ne putpereste,nede inanmayanlara ayrım yapmadan bir mikrop üzerinden ders verdi ve adaletinin gücünü gösterdi.

 

Dünya üzerinde insanoğlu şu anki mevcut haliyle perişan vaziyette,bakalım bu durum insanlığın selameti ve kurtuluşu için nasıl bir yol izlenmesine vesile olacak.

 

Bu olayda insanlık çok büyük bir sınavdan geçiyor,bunun başında biz Müslümanlar geliyoruz.

 

Yeryüzünde İslam coğrafyasından başka gözyaşı döken milletler var mı?

 

Yaradan Allah(cc), insanoğlunu yaratırken insanları renklerine,dinlerine ve dillerine göre ayırmadığı halde oysa gücü elinde tutan insanoğlu kavmiyetçi ve ayrıştırıcı bir zihniyetle Allah'ın yeryüzünde yarattığı insanlara yaşam hakkı tanımadı ve zulümde birbirleriyle yarıştılar bunun üzerine,

 

Çin'de

Arakan'da,

Afganistan'da,

Irak'ta,

Yemen'de,

Libya'da,

Suriye'de vs vs dökülen kanlar buradaki mazlum milletlerin kanıydı,

 

bu duruma seyirci kalan İnsanlığa ders vermek üzere

 

Yüce yaradan bir mikropla noktayı koydu hepsi bu.

 

Zafer Tahiroğlu

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ölenin'de,Öldürenin'de, Allah, Dediği, Bu, Coğrafya, da...,
Yorumlar
Haber Yazılımı