Haber Detayı
03 Şubat 2020 - Pazartesi 08:23 Bu haber 917 kez okundu
 
Yalan üzerine kurulu bir siyasetin başarılı olması mümkünmü?
Ülke gündeminde Elazığ ve Malatya depremleri üzerinden birileri,Deprem için toplanan paraların nereye harcandığını,Ankara'da bir doğalgaz firmasının paralarının Kızılay üzerinden Ensar Vakfına gönderildiği,Ensar Vakfınında bu parayla ABD'de yurt yaptırdığı,hatta daha ileri gidilerek Ensar Vakfınca Erdoğan'a saray yaptırıldığı tartışıladursun,birileri için bu konular gündem olunca bu konuyu araştırmadan olayın ne olduğunu anlamadan,ortaya atılan iddialar ne derece doğrudur onu öğrenmeden konuya atlamaları ilginç bir durum.
SİYASET Haberi
Yalan üzerine kurulu bir siyasetin başarılı olması mümkünmü?

Cumhurbaşkanı Erdoğan dünkü İl Başkanları toplantısında Deprem için toplanan paraların kat be kat daha fazlasının harcamasının hesabını detaylı açıklamasına rağmen sosyal medyadaki yalan tacirlerinin iftirasını görünce bu kadarda olmaz dedirten gelişmeleri görünce bu konuda düşüncelerimi yazayım dedim.

 

Malum,Elazığ Depreminden sonra Bölgede devletin vatandaşının yanında olduğunu göz ardı edenler koro halinde deprem paraları nerede diye soradursun bunun açıklamasını Erdoğan yaptı fakat,İBB Başkanı Ekrem İmamoğlunun deprem bölgesine uğrayıp oradan Erzurum da Kayak keyfi sürmesini görmezden gelen ve bu durumun etik olmadığını bildikleri halde sesini çıkarmayan CHP sempazitanı sosyal medyada klavye yalancılığıyla meşhur kafasını kuma gömmüş ortaya atılan bir yalanı gerçekmiş gibi paylaşanların halini gördükçe insanın üzülmemesi elde değil.

 

Daha depremde enkazlar kalkmamışken,İmamoğlu'nun kayak kayma lüksüne kılıf ayarlamaya çalışılmasının hiç bir izahı olamaz.

 

Yalan ve İftiranın siyasette boy gösterdiği ve AK Partiyi yıpratmak için her türlü iftiranın yapıldığı bu alemde midem bulanmaya başladı.Okumadan,dinlemeden,araştırmadan yalancı TROLL lerin ortaya attığı bir yalanı gerçekmiş gibi paylaşanların bana göre vicdanlarını sorgulaması gerekmektedir.

 

Yıllardır AK Parti karşısında hezimet yaşayan CHP'lilerin 31 Mart seçimlerinde elde edilen başarıyı sanki sadece kendi tabanlarının başarısıymış gibi algılayıp,İYİ Parti,HDP desteğini unutup elde edilen başarının vermiş olduğu zafer sarhoşluğuyla ne dedikleri,ne söylediklerinin farkında değiller sanırım.

 

Eğer Ekrem İmamoğlu'nun yerinde depremin daha yaraları sarılmadan AK Partili bir Belediye Başkanı Kayak kaysaydı bu kişi sosyal medyada lince tabi tutulurdu ama konu kendi Siyasetçileri olunca sus-pus olmayı marifet sananlar maalesef 31 Mart seçimlerinden sonra özellikle CHP kanadında hergün bir yalan ve aslı astarı olmayan bilgilerle güya millete ayar çekiliyor.

 

Oy verip desteklediğimiz CHP'lilerin kendilerini zora sokacak bu yalan ve iftira dolu paylaşımları CHP'ye puan kazandırmayı bir tarafa bırakın önümüzdeki seçimlerde AK Partinin ekmeğine yağ sürecek durumda.

 

En küçük bir eleştiriye her türlü hakareti yaparak karşılık veren bu camia,AK Partililere karşı yaptıkları hakaret ve iftiralar karşısında onların ne kadar siyasi olgunluk içerisinde olduklarının farkındalarmı bilemem ama,CHP'nin bu gidişi doğru bir gidiş değil.

 

Suriye'nin İdlip kentini bombalayan Rejim güçlerinin zulmünden kaçan mazlum insanlar için göç edenler TERÖRİSTLER'dir ve bu mazlumlara terörist diyecek kadar aklı melekesini yitirmiş bir Partinin Genel Başkanının(Kılıçdaroğlu) bu sözlerine bir partili çıkıp itiraz etmedi,sen neden bahsediyorsun o terörist dediklerin mazlum ve mağdur insanlardır diyemeyenler her türlü yalanlarıyla yollarına devam etsinler sonucunu da göreceklerdir.

 

Unutulmasınki islam düşmanlarının bir hesabı var,Allahında bir doğru hesabı var yeri geldiğinde onu sorar.

 

Benden söylemesi...

Zafer Tahiroğlu

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yalan, üzerine, kurulu, bir, siyasetin, başarılı, olması, mümkünmü?, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı